Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Џејла Рамовиќ: Досадна сум за медиумите, па ме спојуваат со Шерифовиќ

Џејла Рамовиќ: Досадна сум за медиумите, па ме спојуваат со Шерифовиќ

Една од најпопуларните млади балкански музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за единствениот естраден магазин Бекстејџ откри како се справува со популарноста, медиумите какви впечатоци добила од натпреварот едно регионално музичко натпреварување, а разговараа и за многу други теми.За Џејла велат дека таа е целосен пакет, со харизмата со која ја освојува публика и неверојатните вокални способности, самоуверено се проби до финалето во најгледаното музичко натпреварување.

Џејла Рамовиќ и Марија Шерифовиќ некогаш биле многу блиски, до тој степен што години наназад се зборувало и пишувало дека меѓу нив има нешто повеќе од само пријателство.
Сепак, во последната година овие две пејачки не можат да се видат во исто друштво, па не е чудно што многумина се на мислење дека врската се „занишала”.
Џејла Рамовиќ конечно реши да проговори за врската со Марија Шерифовиќ која веќе некое време е топ тема во медиумите во соседна Србија, токму во единствениот естраден магазин Бекстејџ.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!