Почетна / Телевизија (страна 20)

Телевизија

Цртани, играни, документарни и сериски филмови ова лето на Телма

TВ Пакет во соработка ТВ Телма ви ја презентира јулската програмска шема на националната телевизија за оние со поинаков вкус. Два играни филмови секоја вечер, премиерна португалска сапуница, американски процедурал, цртана авантура наутро и потсетвање на патешествијата на Ентони Бордеин, анегдотите на Елен и гламурот на “Велвет” следуваат во најжешките …

Повеќе »

Македонската традиција, песна и кујна во новото шоу „Везилка“ на Алфа

Нова семејна неделна емисија на националната телевизија Алфа. „Везилка“ е новиот проект на Алфа телевизија кој ќе го врати духот на традицијата и обичаите и ќе приреди уживање за сите сетила. Нашиот фолклор, најубавите песни и највкусните јадења на едно место. Ќе ги посетиме сите краишта на Македонија и ќе …

Повеќе »

Фото | Вака изгледа денес скромната ѕвездичка Мартија

Мартија Станојковиќ стана позната за македонската публика по учеството во шоуто “Пинкови ѕвездички”, каде успеа да го освои жирито со својата моќна гласовна изведба, различните перформанси и скромната стилизирана појава. Но, неколку години подоцна, пинковата ѕвездичка изгледа сосема поинаку. На свои 17 години, Мартија објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм …

Повеќе »

Гласајте со СМС 14 на 145 333 за победа на Мите во „Ѕвездите на Гранд“

Марија Груевска испадна од финалната трка за следна ѕвезда на Гранд, но Мите Стоилков е единствениот Македонец кој остана во последните часови на макотрпна борба во спектакуларното финале на Канал 5. За да го поддржиме Мите Стоилков до уште една величествена победа, ви останува само една задача. Испратете СМС со …

Повеќе »

Балканот гласа – двајца Македонци во финалето од „Ѕвездите на Гранд“

Следиме финале на “Ѕвездите на Гранд”. Сезоната која траше цели две години вечерва доаѓа до самиот крај. Големото финале во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ се одржува вечерва, а во трката за победник се наоѓаат двајца финалисти од Македонија, Марија Груевска и Мите Стоилков. Во финалето има натпреварувачи и од Босна …

Повеќе »

Видео | Петок, 22 часот, Канал 5 – финале на „Никогаш не е доцна”

Ова е првата и единствена шоу програма во регионот, која што им дава шанса на оние кои мислат дека за почеток на кариера е предоцна. Ова е натпревар на ветерани (+45 год.) со неодоливи животни приказни и неостварени соништа…И токму денес, петок, 25ти јуни дојде крајот и на оваа сезона …

Повеќе »

Колку ќе ве чини доколку се рекламирате на регионалната МТМ?

Телевизија МТМ е регионална тв станица која сериозно и професинално се занимава со програмско третирање на градските теми, урбаното секојдневие на граѓаните во сите информативни, едукативни и забавни сегменти. Со години наназад полека но сигурно, без силни искачувања и падови гради телевизиски вредности на висока култивираност, креирајќи го телевизискиот медиум …

Повеќе »

Реконструкција на српските криминални случаи во „Досие“ на Алфа

Нови продолженија од документарната српска емисија “Досие” секој викенд на Алфа. Се работи за емисија која дава реконструкција на најголемите српски криминални случаи, а од 2010-та година се снима и прикажува на Прва српска телевизија Авторот на оваа документарна серија, Машан Лекиќ, отвора полициски досиеа за да ја открие позадината …

Повеќе »

Миро и Ведрана во новиот забавен магазин „Голден карпет“ на Канал 5

Домашната и балканската естрада во фокусот на новиот забавен викенд магазин на Канал 5. Водителски тандем на овој проект ќе бидат Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ, добро познати телевизиски имиња кои после долги години работа на други проекти конечно ќе ги здружат силите и ќе бидат домаќини во „Голден Карпет”. …

Повеќе »

Ромите повторно ќе порачуваат песни и поздрави преку телевизија БТР

Телевизија “БТР Национал” беше скопска приватна телевизиска станица која 24 часа дневно емитуваше програма на ромски јазик. Со телевизијата раководеше Зоран Димов и тоа од 1994 година, а беше сместена во куќата на Есма Теодосиевска, на скопското Кале, каде што се наоѓа и Музејот на Ромите, како и урната со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!