Почетна / Телевизија (страна 30)

Телевизија

По британската верзија, Сител ќе го емитува и „America’s got talent“

По завршување на “Британија има талент”, Сител телевизија ќе ни ги претстави најновите таленти, овојпат од Америка. Последната 14-тата сезона од забавното светско шоу “America’s got talent” од недела (22 март), ексклузивно на Сител во 14.30 часот. Сајмон Коуел, кој всушност е креатор на шоуто и извршен продуцент, и во …

Повеќе »

Новинарите на 360° добија награда за истражувачко новинарство

Новинарите на „360 степени“, Славица Филиповска и Зоран Јованоски, се добитници на наградата „Јашар Еребара“ за истражувачко новинарство за 2019 година, која ја доделува Здружението на новинарите на Македонија. Наградата е за прилогот со наслов „360 на терен со УЈП – итроштини и ургенции на секој чекор“, за кој нашиот …

Повеќе »

Отворена програма на ТВ 24 за заштита на јавниот интерес и здравје

Отворена програма на телевизија 24. Состојба со коронавирусот – дома и во странство. Јавувања во живо, гости, анализи, линковски вклучувања од сите гранични премини, градови, општини, заразени земји … Секој ден, заедничка борба со опасниот вирус. Во заштита на јавниот интерес, ТВ 24 продолжува со навремено и објективно информирање. ТВ …

Повеќе »

Обраќање на Телекабел до корисниците во врска со пандемијата

Во врска со моменталната ситуација со Корона вирусот, се огласи и операторот Телекабел со обраќање до своите корисници. Обраќањето ви го пренесуваме во целост : Почитувани, Во врска со ново настанатата ситуација со Корона вирусот COVID-19, сакаме да потсетиме дека улогата на телекомуникациските компании во овие моменти е од големо …

Повеќе »

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! #stayhome #weinformyou Инаку телевизијата порачува доколку забележите сериозно прекршување на мерките на Владата, собири на луѓе или пак се наоѓате во некоја од ризичните земји со коронавирус, да ја споделите приказната преку видео или фотографии …

Повеќе »

Видео | Ферус Мустафов, Ленче и Горан Куќиќ на гости во „7 Осмини“

Кај нас се доаѓа со едно расположение, а се заминува со повесело. Кај нас се доаѓа за спонтани разговори, споделувања на случки од животот и работата, но најмногу за пеење затоа што во песната е лекот. За сето тоа најзаслужни се Анита Даева и нејзината “духовна поткрепа” оркестарот на Златко …

Повеќе »

МРТВ ќе емитува скратени училишни часови на трите канала

Основците и децата од претшколска возраст од понеделник (16 март 2020) ќе имаат можност да следат едукативни содржини на трите канали на националниот телевизиски сервис МРТВ, изведени од наставните програми по кои тие во моментов се едуцираат во училиштата и градинките. Одлуката за ваков алтернативен начин за едукацијата на децата …

Повеќе »

Видео | Сведоштво за голготатата во Италија во недела во „Трилинг“

И оваа недела во 19 часот на телевизија 24, нова емисија од општествениот магазин за нашите креативни, провокативни, општествени и политички движења – “Трилинг”. Сведоштво за голготата низ која минува Италија борејќи се со коронавирусот, следиме оваа недела на ТВ 24. Што значи да се биде во карантин? Дали Италија …

Повеќе »

Како настанале големите евергрини, зборува маестро Костов на ТВ 24

Кире Костов, роден 1949 година во Битола, е познат композитор, инструменталист и диригент. Автор е на околу педесетина композиции во оркестарска изведба од областа на џезот. Од областа на популарната музика има околу тристотини наслови како композитор – „Летај галебе“, „Кога те нема“, „Твоите очи сине“, „Синот божји“, „Тајно моја“, …

Повеќе »

Видео | ТВ 24 и Огнен со видео совети за превенција од болести

Телевизија 24 со видео-совети како водич за превенција од заразни болести, вклучително и од коронавирусот, според препораките на Светската здравствена организација и Министерството за здравство, со толкување и на знаковен јазик. Како правилно треба да се мијат рацете? Како треба да се однесувате при возење во јавен превоз и како …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!