Почетна / Телевизија (страна 10)

Телевизија

Шампионите ќе ве забавуваат за викенд на Сител во „Britain’s got Talent“

Популарното британско шоу “Британија има талент” се враќа на телевизија Сител со сезоната за шампионите на Британија. Секоја сабота и недела во 14 часот, оваа есен ги следиме најневеројатните таленти кои ќе ве остават и вас подзинети. Водителскиот пар Ент и Дек овој пат имаат задача да ни презентираат веќе …

Повеќе »

„Живот со стил“ нè носи повторно во светот на модата и убавината

Секоја недела во 15.20 часот на Канал 5 телевизија се емитува новата сезона од познатата забавна емисија. Со „Живот со стил” се селиме во светот на модата и убавината. Стилски битки, шопинг на наша сметка, многу забава и корисни совети за градење сопствен имиџ и стил. Во овој свет секое …

Повеќе »

Готвиме, навиваме и уживаме во највкусната „Манџа“ на Канал 5

27 семејства од цела Македонија избираат по двајца свои претставници преку кои ќе ја бранат семејната гордост. Вредни, харизматични, борбени, натпреварувачите во кујната на “Манџа”, на лице место ги презентираат домашните специјалитети кои со тек на време примиле фамилијарен белег и станале дел од семејната традиција. Своето претставување го разубавуваат …

Повеќе »

Соочување на Данела, Шилегов и Камиказа во „Само вистина“

Петок е последен ден од изборната кампања за првиот круг од локалните избори, а во “Само вистина” на 15 ти октомври, копјата за главниот град ќе ги „кршат“ Данела Арсовска, Петре Шилегов и Петар Георгиевски. Кој што ќе вети на последниот ден од кампањата? Дали оваа дебата е пресудна за …

Повеќе »

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на регулаторните тела за медиуми, електронски комуникации и поштенски услуги во Република Македонија, Балканот и во рамките на Европската Унија. Дополнително, во рамки на анализата беше спроведено и истражување на јавното мислење на граѓаните во однос …

Повеќе »

Најжестоки дискусии и коментари за телевизиите на ТВ Пакет форум

Ексклузивни информации за содржините кои се емитуваат и за сериите кои допрва ќе се емитуваат на нашите телевизиски канали може да добиете само на форумот на нашиот портал. Бидете во тек со сите новитети во медиумскиот етер, искажете го вашето мислење, прашајте она што ве интересира и дознајте сè за …

Повеќе »

Од утринска на Сител, Јана станува дел од спортската редакција на Телма

Ова е место за спортските фанови, но и за сите оние кои се во потрага по мотивација, а ќе ја пронајдат во приказните на сјајните имиња од спортската сцена затоа што во спортот не е важно само да учествуваш, важно е да победиш, но најважно е да покажеш/понудиш/примениш ферплеј. Нова …

Повеќе »

„Брза кујна“ се враќа на Сител со нова сезона 2021/2022

Започнува новата 7-ма сезона во која ќе видиме нови кујни и многу изненадувања за натпреварувачите и за гледачите. Тимот на емисијата непроменет што значи дека и понатаму со вас остануваат незаменливите шеф Марк и шеф Никола и Сања како водителка и домаќинка на најгледаното кулинарско шоу “Брза кујна”. Од понеделник …

Повеќе »

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2021/2022

Од понеделник (27 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија “Топ тема” во 19.15 часот, веднаш по централните вести. Боби Христов, Снежана Лупевска Созен, Наташа Стојановска и Сања Васиќ ќе бидат домаќини на многу познати личности од јавниот, политичкиот и граѓанскиот сектор за кои и …

Повеќе »

Водителката од “Брза кујна” со трансфер во утринската на Канал 5

Нов член во екипата на утринската програма на Канал 5. Покрај добропознатиот Роберт Јанков, како и Љубица Јаневска, Вера Мештеровиќ и Јелена Спенџарска, во тимот на “Здраво Македонијо” доаѓа и Александра Илиевска. Шармантната Александра ни е позната од “Брза кујна” на Сител, но по завршеток на породилното, таа станува дел …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!