Почетна / Телевизија (страна 10)

Телевизија

Нино Величковски: Се оженив на 22 години и брзо остарев

Нино Величковски имаше песна која велеше „Много лошо да си зет ама још полошо да си домазет. Оваа песна комплетно соодвествува со темата што оваа недела ја обработи тимот на емисијата „Нешто конкретно”. Песната е отпеана на „Тумба фест” и се уште е актуелна за тоа што има многу зетовци …

Повеќе »

Телма телевизија вработува новинари за деск и за веб сајтот

ТВ Телма вработува новинари на работна позиција деск и новинар на веб страната www.telma.com.mk. за потребите на информативната редакција на телевизијата. Заинтересираните новинари со искуство или почетници може да конкурираат со испраќање на кратка биографија и контакт-информации на електронската адреса: [email protected] Кандидатите треба да имаат искуство во новинарството и потребни …

Повеќе »

Ацо Пејовиќ за „Бекстејџ” : Тоше Проески е еден и единствен

Неговото име и презиме се поим за успех, пример за остварување на својот сон, но и доказ дека оние 5 минути во животот не чекаат сите нас, доказ дека среќата трае исто толку, а ако успееме да ја препознаеме и задржиме, доаѓаме до она кон што сите копнееме – задоволство …

Повеќе »

На МРТ 1 започнува втората сезона од серијалот за млади „Тин камп“

Секоја сабота и недела во 20.15 часот на националниот сервис МРТ 1, ќе се емитува втората сезона од тинејџерскиот серијал „Тин камп“ (Тинејџерски камп) од продукцијата „Рифенштал“ која веќе три сезони го реализираше музичко-забавниот детски серијал „Дајте Музика“. Поради големиот успех на детскиот серијал, дојде и идејата да се направи …

Повеќе »

Максим Димитриевски: Би им ги донирал тестисите на некои мои колеги

Максим Димитриевски: Би им ги донирал тестисите на некои мои колеги Максим Димитриевски: „Кокошката ги пишува нотите, а сабајле петелот одлуката ја отпева” Ова беа изјавите кои ги даде градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски во најновата епизода на Нешто конкретно, а на тема – Што значи да си човек на …

Повеќе »

Видео | Денеска во „Брза кујна“ – рецепти од кои прсти ќе излижете

Започнуваме нова работна неделa, а пред нас многу предизвици во кујната. Ако не знаете што вкусно, а брзо да подготвите оваа недела, тогаш бидете со шоуто на Сител само во 17 часот. Особено вкусни и деликатесни јадења ќе се подготвуваат оваа недела во “Брза Кујна”, шоуто кое продолжувате да го …

Повеќе »

Видео | Приказната за планинската спасителна Служба од Охрид

Во новата епизода на ТВ ТАКСИ 28, Стрезо, Стефан и Ана се возат до Охрид да ги запознаат момците од најдобрата Планинска спасителна служба во земјава. Македонија се наоѓа на седмо место на листата најпланински земји во светот. Дури 85,5% од територијата е покриена со планини, што отвора можност за …

Повеќе »

Андријана Кеш: „Не можам да ги убедам дека не сум алчна за кеш“

Во новата епизода на „Нешто конкретно” тема беа предрасудите кои важат за жените. Ако не се омажила до 30 сигурно нешто и фали, ако брка кариера и е успешна тогаш сигурно мрази мажи… вакви коментари и уште многу други сигурно сте слушнале за жените кои малку повеќе отскокнуваат од она …

Повеќе »

Видео | Јелена Карлеуша збесна по интервјуто на Nucci во „Бекстејџ“

Јелена Карлеуша повторно влезе во војна со траперот Игор Паниќ -Nucci, откако таа брутално одговори на прозивката што тој и ја упати во интервју за естрадниот магазин Бекстејџ. Имено, таа објави инстаграм приказна на која испрати јасна порака, бидејќи како што вели постојано ја споменува. Неодамна во единствениот естраден магазин …

Повеќе »

Сител ги намалува репризите на турски серии – воведува нови содржини

Сител телевизија воведува премиерни содржини во текот на скоро целиот ден. Па така, моментално е единствена македонска телевизија која емитува три светски формати во своја продукција – секојдневно “Сѐ или нешто” (Deal or no deal) и “Брза кујна” (Ready, steady, cook), а тука и е викенд форматот “Листа за 300” …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!