Почетна / Телевизија (страна 3)

Телевизија

И документарецот за планетата Земја во летните репризи на Телма

Кога возите автомобил, знаете со која брзина патувате, знаете колку гориво трошите. Во изградбата на еколошките куќи на почетокот не знаете ништо. Како да ги искористиме различните видови на природна енергија и да ја внесеме во нашите домови? Каква вентилација треба да спроведеме? Каква изолација да поставиме? Што се случува …

Повеќе »

Тајните на риболовот репризно ќе се видат ова лето на Телма

Прекрасниот свет кој ќе го запознаеме преку многу патувања доаѓа на телевизија Телма. Документарната серија се снимаше на многу егзотични локации, преку кои не само што ќе ја доживеавме убавината на земјите, туку и ќе запознаеме различни видови риби и начини на нивно ловење. За разлика од многу други риболовни …

Повеќе »

Мирисот на Кина во репризно репризираниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот. Ова лето, од понеделник до петок попладне во 17.55 часот на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со …

Повеќе »

Секоја чест за Канал 5: На финалето на Гранд, го покрија С од Северна

Вечерва се одржува големото финале на “Ѕвездите на Гранд”, регионалното шоу кое повеќе од една деценија привлекува големо внимание и кај гледачите во Македонија. Во последната емисија од оваа сезона, додека беа прикажувани броевите за гласање, продукцијата на Гранд постојано пишуваше “S MAK” доколку некој сака да гласа од Македонија. …

Повеќе »

Двајца Македонци се борат за победа во финалето на „Ѕвезде Гранда”

Во полуфиналето на регионалното музичко шоу “Ѕвездите на Гранд” кое се одржа вчеравечер, настапија двајца македонски кандидати – Андријана Петрушовска од Скопје и Александар Јосифовски од Охрид. И двајцата успеаа да обезбедат пласман во вечерашното големо финале кое ќе се емитува на Канал 5 со почеток во 21 часот. Јосифовски …

Повеќе »

Македонецот Бобан Цаневски во финалето на „Никогаш не е доцна”

Во недела, 26 јуни со почеток од 21 часот на Канал 5 стартува финалето на седмата сезона од “Никогаш не е доцна”. Големото финале ќе донесе дури три нови ѕвезди кои ќе бидат избрани со гласање на стручното жири, но и преку СМС и онлајн (Фејсбук) со гласање на публиката. …

Повеќе »

Сукњи и кошулки од сега се продаваат преку програмата на Канал 5

Секој работен ден во 10 часот со реприза на полноќ на Канал 5 телевизија се емитува новото продажно шоу “Designers outlet”. По примерот на многу телевизии низ светот, така и Канал 5 од сега со кратка маркетинг програма во која се промовираат женски парчиња облека по специјални цени. Попуст и …

Повеќе »

Наместо премиери, цел прајмтајм на Алфа е со репризи на репризите

Додека на сите национални телевизии гледаме премиерни серии, на Алфа телевизија цела сезона се прикажуваат репризи на веќе многупати досега емитуваните српски и домашни емисии. Па така, на ред дојде и реприза на “ДНК” што се емитува во 21 часот, по репризните изданија на веќе прикажаната српска риалити емисија “Стројник”. …

Повеќе »

Викенд серијал на патеписни репортажи на Блажо Поповиќ на Телма

Серијал на патеписни репортажи, од Италија, Холандија, Франција, Тунис. Приказни за историјата, културата, уметноста и гастрономијата. На почетокот одиме во Сицилија… да ја почуствуваме нејзината магија, да ги слушнеме приказните за боговите и чудовиштата. За патувањето на Одисеј низ островот на сонцето и среќата, но и легендата за Корлеоне, изградена …

Повеќе »

„Златна Бубамара на популарноста“ во недела на Канал 5

Гледајте го 25-тото јубилејно издание на Златна бубамара на популарноста – ексклузивно на Канал 5 телевизија! Настанот што го чекаме две години ви порачува „Наместо да кивнеме – време е да живнеме“! Во недела, на 22 мај од 19.45 часот го следиме спектакуларното доделување на 20 награди во повеќе категории, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!