Почетна / Телевизија (страна 2)

Телевизија

„Шоуто со Бојан“ носи многу смеа и музика секоја недела на Алфа

Арт Студио во соработка со Балкан Мјузик ТВ и Алфа ТВ, Ви го најавуваат новото музичко шоу со Бојан Стојков, познат за публиката од учеството во бугарскиот “Идол”. Во премиерното издание на “Шоуто со Бојан”, мразот го скршија Полина Тасева, Димитар Андоновски и Благојче Трајковски, а за музиката се задолжени …

Повеќе »

Ред хумор, ред музика во новата сезона од „На здравје“ на Алфа

Нова сезона од забавната емисија “На здравје” на Алфа телевизија и на Балкан Мјузик ТВ. Секоја недела во 16.15 часот дружете се со нови музички пријатели во нов пријатен амбиент, зачинет со многу хумор на Алфа, а истата епизода во 20 часот во недела навечер ќе ја следите и на …

Повеќе »

За ТВ 24, стрелките не се поместиле, програмскиот водич по старо

За телевизија 24, како времето да не се променило од летно во зимско. Па така, доколку одлучите да се информирате за содржините на телевизијата на програмскиот водич на нивната веб страна, верувајте дека ќе добиете погрешна слика за термините на емитување. Сите содржини се прикажани како да се емитуваат еден …

Повеќе »

Честитки до Лупевска за европска награда за истражувачко новинарство

За емисијата за сообраќајни несреќи со жртви и загинати кои завршуваат со условни казни, тим новинари на “Код” на Телма доби трета награда за истражувачка сторија на конкурсот на ЕУ. Во емисијата се обработени повеќе случаи на сообраќајни несреќи со загинати во кои виновниците од обвинителите биле гонети за полесни …

Повеќе »

Директорот на Канал 5 објасни зошто не го избркале гостинот

По скандалозното гостување на гостинот Драги Каров, Бугарин од Македонија во Канал 5 телевизија и по низата реакции на социјалните мрежи, со став излезе и директорот на телевизијата, господинот Иван Мирчевски. Целиот став на Мирчевски е објавен на Linkedin, а ние ви го пренесуваме во целост: “Морам да ви се …

Повеќе »

Стриминг платформата SkyShowtime пристигнува во Македонија

SkyShowtime ги објави официјалните датуми за старт на програмата во Централна и Источна Европа на ексклузивен настан во Амстердам Паневропската стриминг платформа го најавува своето понатамошно проширување во Европа. Услугата ќе започне со емитување програма во Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Косово, Црна Гора, Србија и Словенија на 14 декември …

Повеќе »

Во сабота стартува најновата сезона од „Ѕвездите на Гранд“

Најгледаното музичко талент шоу се враќа на Канал 5 со новата, 16-та сезона од своето емитување. Прочуеното жири и ментори: Драган Стојковиќ-Босанец, Марија Шерифовиќ, Светлана Ражнатовиќ-Цеца, Ана Бекута, Џорџе Давид, Вики Миљковиќ, Снежана Ѓуришиќ, Александар Милиќ-Мили на чело со Саша Поповиќ се во потрага по најдобриот глас во регионот, а …

Повеќе »

Тепана до смрт – тажната сторија за Билјана во недела во „Срце на дланка“

Билјана Пандурска е жртва на семејно насилство. Толку била тепана ќе рече таа што еден ден откако ќе роди 6 деца, две години нема да знае за себе. Згрижена во болница, сопругот се откажува од сите деца. Дел од нив заминуваат во дом, дел во дом семејства. Едно семејство престанува …

Повеќе »

Содржини за целата публика – пофалби за новата сезона на Телма

Ако со право поради многутте репризи летото ги критикувавме, овојпат со задоволство ќе ги пофалиме. Телевизија Телма очигледно ја има најдобрата понуда на содржини за оваа сезона 2022/2023. Професионален пристап во известувањето и одлични сценографии е тоа што ги карактеризира информативните изданија на вестите и емисиите на оваа телевизија. Секое …

Повеќе »

Жаре со нова 14-та сезона од „Еден на еден“ на Канал 5

6 ноември, недела стартува најновата 14-та сезона од ток шоуто “Еден на еден”. И оваа сезона, Жаре и неговиот тим подготуваат интересни емисии за својата публика со мног хумор, сатира и музика. Во првата емисија гостинка е македонската поп ѕвезда Антониа Гиговска која особено го привлече вниманието на социјалните мрежи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!