Почетна / Телевизија (страна 5)

Телевизија

Петар Грашо: Оливер Драгоевиќ ми го даде најдобриот животен совет

За него велат дека е најдобриот пејач меѓу кошаркарите и најдобриот кошаркар меѓу пејачите. Несомнено важи за еден од најталентираните, но и најумерени музичари на денешницата. Апсолутно се што ќе сними и сработи прераснува во хит, па со леснотија полни концертни сали ширум регионов. Веќе добро знаете дека тој е …

Повеќе »

Видео | Ксенија Николова отворено зборува за борбата за мајчинство

Таа е дама којашто инспирацијата ја црпи од сопстениот живот и секојдневие и на тој начин ги создава своите романи. Борбеноста и е заштитен знак, искреноста е таа којашто ја води низ животот, а нејзините испишани зборови со сигурност ќе врежат меморијата на оние со нагласен сензибилитет. Писателката Ксенија Николова …

Повеќе »

„Полукружно вртење“, емисија за здрав живот секое пладне на Телма

По утринската програма, од понеделник до петок на Телма се емитува нова емисија за здрав живот, “Полукружно вртење”. Темите се интересни и едукативни – што е тоа метаболизам, како си ја регулирате вашата глад и ситост, како создавате енергија во вашето тело, и како ја трошите. Грижете се за вашето …

Повеќе »

Експлицитни видеа, навреди – познатите паднаа на уште еден пранк

1 април, Светски ден на шегата, ден кога многумина се трудат со својата досетливост да ги измамат и да ги насмеат другите. Априлили е најчестата фраза која ќе ја луете токму на овој ден. На тој ден сите се шегуваме, без разлика дали на своја или пак на туѓа сметка.. …

Повеќе »

Гответе со „Снаи и свекрви“, ново турско кулинарско шоу на МТМ

Од 8 април (петок) на прва скопска МТМ и останатите регионални телевизии ширум земјава стартува забавното кулинарско шоу “Снаи и свекрви”. ТВ емисија во која невестите подготвуваат храна во студиото, а нивните свекрви ги гледаат на екранот и судат како тие ќе готват. Кога ќе истече времето, свекрвите дегустираат без …

Повеќе »

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни комерцијални комуникации за додатоци во храна, спроведени се вонредни програмски надзори врз ТВ Канал 5 и ТВ Сител. При надзорите е констатирано дека спротивно на ЗААВМУ, на 21, 22 и 23 февруари 2022 година, на …

Повеќе »

„Врвни 10 тајни и мистерии“ секое попладне се истражуваат на Телма

Каде се границите на нашето рацио? Постои ли нешто на светов што човечкиот ум не успеал да го објасни? Неоткриени тајни на природата, религијата и науката, чудни настани од историјата, мистериозни случувања во природата, зачудувачки научни откритија, нерешени исчезнувања, човечки жртви, алтернативен пристап кон лекувањето… во оваа серија истражуваат неверојатни …

Повеќе »

Насмејте се со познатата канадска скриена камера на ТВ 24

ТВ 24 ја емитува познатата канадска скриена камера – Just for Laughs Gags. Форматот на серијата “Чисто за смеа” е скриена камера, односно мамење луѓе од улица, во трговски центар, банка и слично, кои не знаат дека ги снима камера скриена во близина. Повеќето од сегментите се снимени во Монтреал, …

Повеќе »

Алфа ТВ објави оглас за вработување на актери и актерки

Алфа телевизија објавува оглас за вработување на актери и актерки на возраст од 20-35 години. Заинтересираните кадидати и кандидатки потребно е да испратат своја биографија на маил а[email protected] . Избраните кандидати ке бидат контактирани и повикани на аудиција во просториите на АЛФА ТВ. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Надворешно политички теми во „600 секунди“ на Канал 5

Секоја недела на Канал 5 по централните вести ќе се емитува кратката информативн истражувачка емисија “600 секунди”. Јован Ѓорговски е водител на оваа емисија за надворешно политички теми кои ја засегаат и Македонија. Зошто Русија одлучи да изврши инвазија во Украина. За Западот акт на агресија од невидени размери во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!