Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 5)

ТВ Емисии

Како настанале големите евергрини, зборува маестро Костов на ТВ 24

Кире Костов, роден 1949 година во Битола, е познат композитор, инструменталист и диригент. Автор е на околу педесетина композиции во оркестарска изведба од областа на џезот. Од областа на популарната музика има околу тристотини наслови како композитор – „Летај галебе“, „Кога те нема“, „Твоите очи сине“, „Синот божји“, „Тајно моја“, …

Повеќе »

Слика на урбаниот пејсаж во „Градски водич“ на МТВ 1

Нова документарна серија од странска продукција „Градски водич“, секоја недела околу 21 часот на МТВ 1. Градските водичи крстосуваат по улиците барајќи препознатлива архитектура и историја во урабаниот пејзаж. Водичите ја раскажуваат приказната за градот и не запознаваат со дизајнот на зградите кои ги оживуваат квартовите. Од романика до модернизам, …

Повеќе »

Познатите се сеќаваат на најубавите моменти во шоуто „Моја свадба“

Во недела 13:30 часот  на програмата на BalkanMusicTv  се емитува 10-та сезона на вашата омилена емисија “Моја свадба”. Со досега поминатите сезони во медиумскиот етер и гости најмногу од Македонија и пошироко од Балканот, оваа емисија го заслужи вниманието на нашите гледачи. Првичната идеја се роди за да се промовираат …

Повеќе »

Видео | Томовска, Завков и Грујовски на гости во фолк шоуто „7/8“

Уште една бомбастична тројка ќе угости нашата шармантна водителка Анита Даева во неделното шоу “7/8”…сите со голем музички багаж зад себе, доследни на тоа што го работат и презентираат пред публиката, долги години макотрпна работа, турнеи и давање од себеси на сметка на својот семеен живот… На огромно задоволство на …

Повеќе »

Адреналин на снег и семејна забава без здив во „Wipeout“ на Сител

Секоја сабота во 14.55 часот на Сител телевизија ќе се емитуваат нови возбудливи и адреналински епизоди на популарното шоу “Вајпаут”. Овој пат британската, зимска сезона од познатото гејм шоу каде што на натпреварувачите немилосрдно им се поставуваат секакви препреки кои што ке им го попречат патот за да стигнат до …

Повеќе »

„Код“ со нова истрага за „Рекет“ и царинската контрола на отпад

2 февруари на Телма, следува ново издание од “Код”. Оваа недела, Лупевска Созен и “Код” со детали за првата голема царинска контрола на отпад за горење. Има ли медицински работи во италијанскиот РДФ. Како камионџиите се заштитуваат за транспортот во Македонија, на отпадот за горење. И за една друга тема …

Повеќе »

Видео | Еве каде паднаа шпагетите на шеф Марк од „Брза кујна“

Интересна ситуација од популарното кулинарско шоу “Брза кујна” на ТВ Сител. Во една од последните епизоди, јадењето од лажицата на Марк падна во деколтето на натпреварувачката. Како изгледаше сето тоа, погледнете од видеото : Марк рани деколтиња АРНО НЕМАВТЕ ДЕКОЛТЕ.. ОТИ И ОНИ ЌЕ ИМАЛЕ ЗА ЈАДЕЊЕ Gepostet von Gledy …

Повеќе »

„По патот на свилата“ за македонско – кинеската соработка на МТВ 1

Од недела (2 февруари) започнува „По Патот на свилата“ емисија посветена на македонското – кинеско пријателство, меѓусебното почитување, разбирање и соработка… Од оваа недела на МТВ1 во 14:20 часот. Од недела започнува „По Патот на свилата“ Од недела започнува „По Патот на свилата“ емисија посветена на македонското – кинеско пријателство, …

Повеќе »

Генерации актерски имиња во серијалот „Mojoт драмски“ на МТВ 1

Серијалот „Мојот Драмски“ ќе проговори за националната драматургија како база на еден театар. За ширењето на просторот на слобода покажувајќи нешто поинакво и смело. Бара ли театарот откажувања? Соработката на различни генерации актери придонесува на едно отворено поле на креативно докажување. А почетоците се незаборавни за сите генерации. И овој …

Повеќе »

Ретро забава со македонска поп музика секоја недела на Алфа

Ако секоја сабота во 20.15 часот на Алфа ќе се потсетуваме на најдобрите македонски фолк рефрени, недела ќе биде термин за најдобрите ноти од забавната музика. “Музика на кирилица” е ново забавно шоу на Алфа кое ќе го водат Ирена Спировска и маестро Петар Ренџов, а во кое ќе се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!