Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 5)

ТВ Емисии

Нови жестоки дебати за политичките скандали во „24 Анализа“

Од 16-ти септември започнува новата сезона од дебатната емисија “24 Анализа” на ТВ 24. Од понеделник до петок во 20.45 часот ќе следиме нови соочувања на познатите политички фигури за моменталните политички настани и скандали. Душица Мрѓа, Анета Додевска и Сеад Ризвановиќ се водителските имиња кои продолжуваат да ги конфронтираат …

Повеќе »

МТМ ќе го емитува „Тра ла ла“ концертот на филмска музика

Во сабота на 14.ти септември во 21 часот на прва скопска МТМ телевизија ќе се емитува 20-тото издание на Интернационалниот музички фестивал ТРА ЛА ЛА 2019. Фестивалот се одржа изминатиот месец во Охрид и Битола, а учество зедоа солисти од 14-26 годишна возарст од 22 држави.  Во досегашните изданија на …

Повеќе »

Фото | Со Каролина падна и последната клапа на „Дајте музика“

Изминатиов месец интензивно во студиото на Македонската телевизија се снимаше обновената верзија на некогаш популарната детска серија “Дајте музика”. Забава, смеа, радост, песна, едукација, дружење е она со кое поминаа малите но големи глумци, а кои исто така ве очекува и вас, гледачите. Децата од актерската школа на Весна Бејби …

Повеќе »

Хумор, смеа и игра на Сител со „Балкан бенд“ и „Азиланти“

Во наредните неколку дена, хумор и сатира на телевизија Сител. Од понеделник до петок во 13.30 часот ќе се потсетиме на комичното шоу “Балкан бенд” од пред десетина година за еден феминизиран музички состав. Ванчо, Гоце, Чоревски, Дади, Ѓокица и Димче Мешковски ќе ве дружат низ смеа, песна и во …

Повеќе »

Журка со познатиот турски диџеј Махмут Орхан празнично на ТВ 24

Махмут Орхан, истанбулскиот продуцент и диџеј со празничен концертен настап на ТВ 24. Понеделник, 9 септемвир во 22.30 часот на ТВ 24 ќе го гледаме неговиот сет кој ги забавуваше Македонците на летниот “Д Фестивал”.  Со недели, неговите песни „Feel“  и “6 days” беa најпродавани на онлајн-продавницата „битпорт“, како и …

Повеќе »

На овој начин пријавете се за учество во квиз шоуто „Листа за 300“

Нова сезона од квиз шоуто „Листа за 300“. Време за високи парични награди кои ги добиваат учесниците доколку ја завршат листата со прашања. Нов лиценциран формат на ITV International, чии нови емисии следуваат наскоро. Паровите мораат да да го победат противничкиот тим во пополнувањето на одговорите што недостигаат во листата …

Повеќе »

Тино го прифати предизвикот – „Урбан таг“ со нова сезона на ТВ 21

  Од понеделникот (18-ти декември) започна да се емитува новата сезона на забавниот магазин „Урбан таг“ на фреквенцијата на телевизија 21.     Забавниот магазин се емитува од понеделник до петок со почеток во 17:05 часот, а во новата сезона покрај освеженото студио кое е во празничен амбиент, јавноста ќе …

Повеќе »

Кристијан ја напуштил ТВ 21: Згаснува авторската емисија „Урбан таг“

  Менаџментот на ТВ 21 одлучил да ја укине македонска емисија „Урбан таг“ откако добиле известување од авторот и уредник Кристијан Ландов дека нема да го продолжи договорот со телевизијата, ексклузивно дознава порталот Мегафон.мк.     На водителското столче во денешната емисија не се појави Кристијан Ландов, туку неговата колешка Кристина, …

Повеќе »

Анита Петровска Рајковиќ го отвори првото „Досие“ на ТВ Нова

Секој четврток со почеток во 20:20 часот на фреквенцијата на ТВ Нова ќе се емитува новата емисија „Досие“ на авторот и уредник Анита Петровска Рајковиќ.     Првото „Досие“ го носи насловот „Неткеш“ или како да заработите сериозни суми на пари од Македонија. Како ви звучи од Вашиот удобен дом, …

Повеќе »

Зад камерите: Ова е другата страна на мобилното студио на ТВ Нова

  Телевизија Нова во македонскиот медиумски сектор претстави низа иновации и го подигна нивото на известување и информирање на телевизиските гледачи.     Неодамна, првиот човек на телевизијата, главниот и одговорен уредник Билјана Василева Трендафилова во информативен преглед на ТВ Нова ексклузивно го промовираше мобилното телевизиско студио опремено со најсофистицирана …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!