Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 4)

ТВ Емисии

Секој петок „Еуро фокус“ на Телма за европската интеграција на земјата

“Еуро Фокус” е ТВ магазин во продукција на ТВ Телма, посветен на пристапувањето кон Eвропската Унија, а на оваа фреквенција, се емитува секој петок во 19.15 часот, веднаш по централните вести. За предизвиците во процесот на проширување, европската помош во битката со Ковид 19, како и бриселскиот поглед врз балканските …

Повеќе »

МТВ 1 со куклената претстава за деца „Дванаесетте месеци“

Секоја недела во 12 часот напладне, МТВ 1 емитува детски претстави како забава за сите млади, кои во оваа вонредна ситуација, немаат можност да уживаат во театарската уметност. На 5 април, ќе се емитува “12-те месеци”, куклена претстава за словачка народна приказна, која е драматизирана од страна на режисерот Петар …

Повеќе »

26 март | „Click Plus“ на ТВ 21 со Анѓушев, Мисајловски и Манчевски

Сите бараат помош, но кој ќе помогне во борбата со Корона вирусот? Вечерва (26 март) во 21.30 часот на Тв 21 следува ново дебатно издание од “Клик Плус”. Прво јавно појавување на Анѓушев, после заминувањето од вицепремиерската функција. Преку Skypе, тимот на емисијата ќе се поврзе и со Владо Мисајловски …

Повеќе »

Секоја недела, МТВ ќе емитува детски театарски претстави

Театарот за деца и младинци во соработка со МРТВ, секоја недела од 12 часот ќе прикажува дел од претставите кои се на нивниот репертоар. – На овој начин сакаме да придонесеме во дружeњето со нашата верна публика, додека седиме дома, а воедно да го означиме нашиот јубилеј, 30 години од …

Повеќе »

Додека се дома, децата повторно ќе уживаат во „Дајте музика“ на МТВ

Низ триесет епизоди, исполнети со музика, забава, дружење, перипетии, интриги, задоволства и незадоволства, ќе се забавуваме повторно со згодите на Јован, Филип, Тео, Наташа, Саша, Кики и многу други деца, на возраст од 6 до 11 години. Популарното детско шоу од деведесетите „Дајте Музика“ минатата година создаде нова revival верзија …

Повеќе »

По британската верзија, Сител ќе го емитува и „America’s got talent“

По завршување на “Британија има талент”, Сител телевизија ќе ни ги претстави најновите таленти, овојпат од Америка. Последната 14-тата сезона од забавното светско шоу “America’s got talent” од недела (22 март), ексклузивно на Сител во 14.30 часот. Сајмон Коуел, кој всушност е креатор на шоуто и извршен продуцент, и во …

Повеќе »

Отворена програма на ТВ 24 за заштита на јавниот интерес и здравје

Отворена програма на телевизија 24. Состојба со коронавирусот – дома и во странство. Јавувања во живо, гости, анализи, линковски вклучувања од сите гранични премини, градови, општини, заразени земји … Секој ден, заедничка борба со опасниот вирус. Во заштита на јавниот интерес, ТВ 24 продолжува со навремено и објективно информирање. ТВ …

Повеќе »

Видео | Ферус Мустафов, Ленче и Горан Куќиќ на гости во „7 Осмини“

Кај нас се доаѓа со едно расположение, а се заминува со повесело. Кај нас се доаѓа за спонтани разговори, споделувања на случки од животот и работата, но најмногу за пеење затоа што во песната е лекот. За сето тоа најзаслужни се Анита Даева и нејзината “духовна поткрепа” оркестарот на Златко …

Повеќе »

МРТВ ќе емитува скратени училишни часови на трите канала

Основците и децата од претшколска возраст од понеделник (16 март 2020) ќе имаат можност да следат едукативни содржини на трите канали на националниот телевизиски сервис МРТВ, изведени од наставните програми по кои тие во моментов се едуцираат во училиштата и градинките. Одлуката за ваков алтернативен начин за едукацијата на децата …

Повеќе »

Видео | Сведоштво за голготатата во Италија во недела во „Трилинг“

И оваа недела во 19 часот на телевизија 24, нова емисија од општествениот магазин за нашите креативни, провокативни, општествени и политички движења – “Трилинг”. Сведоштво за голготата низ која минува Италија борејќи се со коронавирусот, следиме оваа недела на ТВ 24. Што значи да се биде во карантин? Дали Италија …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!