Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 3)

ТВ Емисии

Нови потресни приказни и животни искуства во „Тунел“ со Живкица

Емисијата обработува теми од секојдневниот живот, интересни, вчудовидувачки и запрепастувачки животни приказни, предизвици, подеми и падови предизвикани од човечката немоќ во борба со непредивидливото и болестите. Покрај исповедите на животните патешествија, преку искуство на другите, „Тунел“ се обидува да покаже кон каде треба да се стремиме, каде да ја пронајдеме …

Повеќе »

ТВ журналот „Гласот на Америка“ од сега на Алфа секоја сабота

Секоја сабота на Алфа од сега ќе се емитува “Гласот на Америка” на македонски јазик со дописникот на Алфа, Никола Крстиќ директно од Вашингтон. Преку своите медиумски платформи, телевизискиот журнал ќе продолжи да дава преглед на најновите вести и случувања од САД, како и на американските гледишта за прашања поврзани …

Повеќе »

МТМ со документарци за необичноста на звукот, јахтите и аутизмот

МТМ и останатите локални телевизии продолжуваат со емитување на нови документарци за секојдневни обични и необични теми со кои се среќавање, дознаваме, истражуваме, размислуваме… Најголемата приватна јахта во светот чини околу 600 милиони евра. Сите тие мегаломански јахти на богатите бараат многу средства за одржување, па така персоналот, дизелот и …

Повеќе »

Видео | Џогани во хистерична тепачка на Велики Петок во „Задруга“

Српското реално шоу “Задруга” веќе трета сезона ги бранува гледачите и интернет порталите во соседна Србија. На Велики Петок малку недостасуваше драмата да заврши и тpaгично. Главни во расправиите и тепачките се вообичаено, Луна Џогани, нејзиното момче Марко Миљковиќ и нејзината мајка, пејачката Анабела, која е пpотив нивната врска. Во …

Повеќе »

Гледач во утринска: Треба да ги аболицират сите и да чукат јајцата

Уште едно интересно видео сподели порталот Gledy. Гледач во утринската програма на Канал телевизија со свој коментар за тоа што треба да направи Претседателот, а јавувањето го искористи и да честита роденден на комшијата.   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

13 април | Документарци за изумирањето на инсектите на МТМ

Инсектите исчезнуваат, а научниците и екологистите го активираат алармот.Филмскиот тим на Дојче Веле се среќава со ентомолози, земјоделци, научници, хемиски компании и политичари во обид да ги дознае причините за смртноста од инсекти преку емисиите “Мирно лето – зошто инсектите умираат” и “Апокалипсата на инсектите”, кои ќе ги следите во …

Повеќе »

МТМ и локалните ќе емитуваат најнови документарци од DW

Прва скопска МТМ телевизија и локалните телевизии ширум земјава со богата понуда на документарни емисии од Дојче Веле. Погледнете во внатрешноста на насловите на DW преку документарците од повеќе германски радиодифузери и меѓународни продукции. Запознајте ги интригантните личности кои ги променија историјата и политиката, ѕирнете позади комплексноста на секојдневниот живот …

Повеќе »

Седи дома и секој понеделник гледај театар на МРТ 1 пред полноќ

Седи дома и гледај театарски претстави од комфорот на твојот дом. Македонската телевизија почнува со емитување на најдобрите театарски претстави од Драмскиот Театар, Македонскиот Народен Театар и Театар Комедија. Секој понеделник во 23.30 часот следуваат најинтересните театарски претстави за возрасни, додека пак недела на пладне остаува време за театар за …

Повеќе »

Заев и Мицкоски во карантин – новинарот позитивен на Корона

Лидерите на двете најголеми политички партии во нашата земја, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денеска се во задолжителна домашна изолација, по информацијата која ја доби Министерството за здравство дека еден новинар од телевизиски медиум е позитивен на Ковид-19 вирусот. Тој новинар во текот на минатата недела имаше ТВ интервјуа …

Повеќе »

Дали сме подготвени за пикот, одговара Филипче во „Топ тема“

Колку и како е подготвена земјава за пикот на Ковид 19? Дали ќе се зголеми бројот на тестирани? Како да се заштитат здравствените работници? Колкави се капацитетите на болниците? На овие и други прашања вечерва во “Топ Тема” одговара Министерот за здравство, Венко Филипче. Гледајте “Топ Тема”, вечерва во 19.15 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!