Почетна / Телевизија / ТВ Емисии

ТВ Емисии

Видео | Солзи од смеа, гледачката призна дека имала љубовник

Славица е веројатно најпопуларната телевизиска гледачка, добро позната за водителите на контактните емисии на телевизиите, каде е најредовен јавувач. Нејзиното последно јавување во Алфа телевизија ги насмеа до солзи и водителките и гостинот. Темата беше “Озборувања”, а гледачката ја поврза со нејзина афера во младоста, кога го изневерувала сопругот. Погледнете …

Повеќе »

Видео | Филип Петровски и Стојанче Ангелов во „Анализа“ на 24

Оди ли државата на прав пат или на удолница? Враќањето на приказната за една изборна единица ветува демократија, но дел од партиите и од власта и опозицијата не сакаат да слушнат за кршење на монополот. Датумот за преговори подалеку па поблиску, ќе го добиеме ли конечно во мај? 24 АНАЛИЗА …

Повеќе »

Видео | „5+ фамилија“ со празничен мјузикл и нова сезона на МТВ 1

Вечерва, 5+ Фамилија го претставува својот прв мјузикл во Cineplexx. Како што велат и самите од продукцијата, Секој ден е песна, но 13 ноември е песноден. Па, драги родители, откријте го волшебниот свет на музиката за вашите дечиња токму преку мјузиклот. Mногу познати детски хитчиња ќе бидат чуени оваа вечер, …

Повеќе »

Три храбри дами во „Живот со стил“, во сабота во 21 часот на ТВ 24

“Живот со стил”во друштво на три дами, три храбри и енергични девојки кои дефинитивно кршат табуа и се вистински доказ дека среќата не е правопропорционална со килограмите. Сите три се успешни во тоа што го работат и што е најважно – уживаат во сопственото тело. Фросина Ангеловска – моден дизајнер, …

Повеќе »

За музиката ќе зборува Бајага во новиот термин на „Патот до успехот“

Од сега, познатата телевизиска емисија на Мишко Иванов во нов термин. Секој понеделник во 22.45 часот, продолжуваме да го следиме “Патот до успехот” на познатите. ПАТОТ ДО УСПЕХОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК Авторот на некои од најголемите музички хитови, Момчило Бајагиќ Бајага, конечно во Патот до успехот. Одиме по хронологијата, музиката и …

Повеќе »

Видео | Да прошетаме низ Македонија со новата емисија „Мозаик“ на ТВ 24

Секоја недела наутро во 10 часот се емитува “Мозаик”, емисија која ќе ни ги претстави сите македонски градови преку разговори со луѓе значајни за тие места. Коцките на „Мозаикот“ низ Македонија ќе ги склопуваат новинарите Мишко Иванов и Јана Серафимова. – Идејата ни е да се прошетаме малку низ Македонија, …

Повеќе »

Телма и ТВ 21 со ново тинејџерско реално шоу „Нови херои“

„Нови Херои“ е реално ТВ шоу во кое тинејџери на возраст од 14 до 18 години имаат можност да ја имаат главната улога во шоуто и во решавањето предизвици од нивната локална средина. Главна цел на „Нови Херои“ е да се развие јавната свест за позитивна етничка интеракција и социјална …

Повеќе »

Фото | Од сега ќе готвиме со Фичо и Бобан во „Брза кујна“ на Сител

Филип Поповски и Бобан Симоновски се новите готвачи кои ќе ги следиме од понеделник до петок во светскиот кулинарски формат на Сител. Филип е познат како популарниот “Готвиме со Фичо” кој постојано нѐ изненадува со примамливи рецепти на социјалните мрежи, а гастрономското задоволство на спротивниот тим во “Брза кујна” ќе …

Повеќе »

Видео | „Код“ открива каде истрагата ги гледа парите од Луј Витонот

Невработен, (носи Прада, го мери времето со Ролекс, со колекција уметнички слики на ѕид)- КОД го открива профилот на Боки 13 добиен во истрагата за Рекет.  Специјалната обвинителка фатена во хип хоп поза со куп кеш.  КОД открива каде истрагата ги гледа парите од Луј витонот полн до врв. Осомничен …

Повеќе »

Среда, четврток и петок на МТВ 1 во 19 часот – „Дајте музика“

Новосоздадената верзија на детското играно шоу “Дајте музика” започнува на Македонската телевизија. Секоја среда, четврток и петок во 19 часот, ќе ги следите новите снимени епизоди на шоуто, кое со емитување започнува оваа среда (16 октомври). Следува едно незаборавно дружење, добра забава, неповторлива музика и интересни моменти од животот на …

Повеќе »