Почетна / Телевизија / ТВ Емисии

ТВ Емисии

Првото изборно соочување на двајцата лидери денеска на ТВ 24

Денеска со почеток во 18 часот и 15 минути ќе се случи првото изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел ќе дебатираат на Телевизија 24, а нивен домаќин ќе биде Младен Чадиковски. Се најавуваат сет на …

Повеќе »

Дали разузнавачите се курири меѓу една и друга власт, анализа на „Трилинг“

Дали искреноста на Заев е контрапункт дека лаже и дека е криминалец? Дали храбрите одлуки на на власта на меѓународна сцена се доволни за првлекување на гласачите или случајот „Рекет” и ќе однесе СДСМ во опозиција? Како граѓаните ќе разберат што нудат партиите ако во дебатите, партиските претставници се надвикуваат, …

Повеќе »

Музика од едно друго време во шоуто „Showroom“на BalkanMusic

Кога ќе се соберат музичари и изведувачи кои се на иста “фреквенција”, тогаш тргнува музиката за своја душа…онаа која се слушала и пеела во едно друго време, на едно друго место. Време во кое луѓето биле меланхолични, полни со љубов и музиката просто извирала “самата од себе”. Новиот музички проект …

Повеќе »

Контактната емисија на Телма нема да се емитува во изборната кампања

Поради почетокот на изборната кампања, а за да се спречат сите можни злоупотреби со телефонските јавувања, Црвена линија нема да се емитува. Со ова известување се обрати телевизија Телма со гледачите. Повторни јавувања, нови твитови и постови кај Гоце следуваат по завршување на изборите. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Кралството на мумиите“ овој јуни на каналот National geographic

Во новооткриениот гробнички комплекс во Сахара се издвојува еден гроб. Во него има само еден камен саркофаг, додека другите гробници се полни со мумии. Д-р Рамадан Хусеин и неговиот тим се соочуваат со најголемиот предизвик досега: отворање на пет-тонски саркофаг. Мистериите на Египет и откритијата на тимот археолози за најголемата …

Повеќе »

Михајловски се враќа на екраните со интервју со Венко Филипче

Гостин на Канал 5 ТВ во петок на 19 јуни, веднаш по централниот Дневник ќе биде министерот за здравство, Венко Филипче. Интервјуто ќе го прави еден од најдобрите македонски новинари, Гоце Михајловски. Што научивме и што уште треба да сториме за да не бидеме дел од статистиката на заразени? Дали …

Повеќе »

„Париска кујна со Триш“, ново викенд кулинарско шоу на МРТ 1

Од оваа сабота (13 јуни), гледајте го извонредното кулинарско шоу „Париска кујна со Триш“ во 17:45 часот на МРТ 1. Експертот за француската кујна со вас ќе ги сподели своите најпопуларни рецепти, па затоа подгответе се за една вкусна авантура. Во оваа возбудливо шоу за готвење, Триш Десин нè носи …

Повеќе »

Алсат со нова неделна кулинарска емисија „1001 оброк / 1001 ushqime“

Од неодамна, телевизија Алсат го емитува новото кулинарско шоу “1001 оброк”. Секоја недела во 15 часот и 15 минути, имаме можност да видиме интересен начин на приготвување на интересни и необични специјалитети. – Готвиме и потоа оброците ги подаруваме на интересни и несекојдневни места! Целта ни е да стингме до …

Повеќе »

Почна пријавувањето за новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“

Поради пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, моменталната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ нема да заврши во месец јуни, туку ќе продолжи од септември, а тогаш на големата сцена ќе имаат можност да се појават и нови талентирани пејачи. Новите талентирани пејачи на почетокот ќе учествуваат по специјални …

Повеќе »

Српската кабловска ТВ Нова С започнува со утринска програма

Од 1 јуни, кабловската телевизија Нова С ќе ја збогати својата програма со воведување на двочасовна утринска програма „Разбуди се“. Невена Маџаревиќ и Данило Мачојевиќ се новите тв лица на Нова С, кои и ќе ја уредуваат утринската емисија. „Нашите репортери во живо ќе бидат вклучени од цела Србија, носат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!