Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | „5+ фамилија“ со празничен мјузикл и нова сезона на МТВ 1

Видео | „5+ фамилија“ со празничен мјузикл и нова сезона на МТВ 1

Вечерва, 5+ Фамилија го претставува својот прв мјузикл во Cineplexx. Како што велат и самите од продукцијата, Секој ден е песна, но 13 ноември е песноден. Па, драги родители, откријте го волшебниот свет на музиката за вашите дечиња токму преку мјузиклот.

Mногу познати детски хитчиња ќе бидат чуени оваа вечер, но ќе имате прилика да слушнете и нешто најново од 5+ бендот.

5+ Фамилија ви го претставува својот прв мјузикл во Cineplexx!!!СЕКОЈ ДЕН Е УБАВ ДЕН АМА НА 13 НОЕМВРИ Е ПЕСНОДЕН!13.11.201920:00ч.ПРЕМИЕРА#5плусСезона05 #ДружбатаПродолжува

Gepostet von 5+ Фамилија am Sonntag, 10. November 2019

 

Од понеделник на МТВ 1 започнува и најновата, петта сезона од детското шоу на Петко и пријателите. Многу игра, смеа, забава, едукација и песна ве очекува во новите продолженија од играно забавниот телевизиски формат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!