Почетна / Забава / Лејди Гага растури со новиот хит „Applause“

Лејди Гага растури со новиот хит „Applause“

 

Во текот на изминатиот викенд на интернет се појави дел од новиот сингл на Лејди Гага, „Applause“, со особено лош квалитет, па таа беше приморана истиот да го објави пред 19. август, денот на претходно закажаната премиера. Песната ќе биде дел од нејзиниот нов албум наречен „Artpop“ во кој ќе уживаме кон крајот на оваа година. „Applause“ веќе е голем хит на Јутјуб, објавена е на 12. август, а досега има остварено близу 6 милиони прегледи.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Најновиот спот за „Молитва“ на Шерифовиќ го потресе светот

Промовирано е потресно видео на Марија Шерифовиќ за познатата „Молитва“, во кое преовладуваат кадрите од …

error: Содржината е заштитена!