Почетна / Телевизија / СРД пресуди, А2 заминува во историјата!

СРД пресуди, А2 заминува во историјата!

По жестока расправија со 11 гласа „за“ и 4 „против“ Советот за радиодифузија донел одлука да и се одземе дозволата за работа на А2 телевизија. Неисполнувањето на програмскиот формат бил еден од главните аргументи на дел од членовите на СРД.

 

 

„Како привремен стечаен управител, од мене не е побарана дозвола за проектите кои се емитуваат во моментов“, изјавил Ацо Петров.

Денеска ќе биде испратено известување до сите кабелски оператори да го прекинат сигналот на телевизијата, А2 во овие моменти ги „живее“ своите последни часови. Уште една македонска телевизија заминува во историјата!

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!