Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #67 |Alevosía

Предавство, епизода #67 |Alevosía

 

На прашањето зошто се вратила во неговиот живот, Нурија му одговара на Густаво со страсен бакнеж. Му признава дека сеуште го љуби и дека морала да го види повторно. На ова, Густаво и вели дека е среќно женет и вљубен во својата сопруга.

Моника го посетува својот неподвижен татко во болница известувајки го дека со нејзиниот брат Дарио ќе заминат од Гвадалахара. Алваро прави гест со раката, но Моника не го забележува.

Сесилија го прашува Хаиме кога ќе се вратат во САД, на што Хаиме не и дава одговор.

Хосе Луси гоизвестува Густаво дека со нетрпение чека да дојде на вечера во вилата и да ја запзонае зборуваната Анхелес Соријано.

Моника ја известува својат апријателка Сеси дека во договор со нивната мајка Хулија, таа и нејзиниот брат Дарио ќе заминат да живеат во главниот град, каде што нема да бидат изложени на малтретирања од страна на нејзината тетка Тринидад.

Густаво доживува шок кога ќе се врати дома по работа. Ја наоѓа Нурија како разговара со неговата сопруга во кујната. Нурија се претставила како далечна роднина на Густаво која дошла да го види и да одржи контакт.

Анхелес ја прашува својата пријателка Естер да и кажекако дошло до несреќата и Естер и признава дека Октавио се обидел да ја убие на денот на венчавкат ана нејзината мајка.

На стара, Густаво и префлра на Нурија што дошла во енговиот дом и лажно се претставила. Нурија, играјки на карта како жртва, почнува да плаче и му ветува дека никогаш повеќе нема да ја види.

Густаво е решен да и ја каже вистината на Лусија поврзана со Нурија, но во последен момент се предомислува.

Трини е упорна да ја натера Анхелес да ја презира Лусија и и вели дека Лусија секогаш ги сакала повеќе Диего и Сесилија од неа. Анхелес не и верува на зборовите.

Ноќта, Марко доаѓа на договорената вечера во домот на Лусија и Густаво и е изненаден кога ќе сфати дека Анхелес е истата девојка од фотографијата во станот и онаа која ја сретна во болничкиот хол, првиот работен ден.

 

продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!