Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 49/50

50-те најпопуларни теленовели | 49/50

50-те најпопуларни теленовели е нова тема која ја започнуваме од оваа недела, па во наредните денови ќе ве запознаеме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

49. Mundo de Jugete – Светот на децата
(Мексико, 1974)

Улоги: Graciela Mauri, Ricardo Blume, Sara Garcia, Iran Eory.

Оваа успешна серија важи за првата детска теленовела. Главниот лик кој го толкува Грасиела Маури е Кристина, мало девојче кое сонува да го ожени својот татко вдовец со својата учителка. Кристина живее во својот свет на илузии и фантазија и има развиено цел свој свет во задната градина на куќата. Нејзината најдобра пријателка е покојната баба која и се појавува само на малата Кристина во нејзиниот таен свет полн со играчки. Светот на децата имаше свој римејк во 2000. година под името Carita de Angel.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!