Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 37/50

50-те најпопуларни теленовели | 37/50

Првата главна улога на Викторија Руфо. Ја освои публиката со својата убавина и цврст карактер. Актерката имала само дваесет и една година кога ја добила улогата на Дивата ѕверка. Публиката била толку многу восхитена од неа, што почнале да ја нарекуваат Ѕверката Викторија. Многу верзии доживеа оваа теленовела низ годините, а последната беше Pobre Diabla, снимена за Ацтека.

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

37. La Fiera – Ѕверка
(Мексико, 1983)

Улоги: Викторија Руфо и Гиљермо Капетиљо.

Првата главна улога на Викторија Руфо. Ја освои публиката со својата убавина и цврст карактер. Актерката имала само дваесет и една година кога ја добила улогата на Дивата ѕверка. Публиката била толку многу восхитена од неа, што почнале да ја нарекуваат Ѕверката Викторија. Многу верзии доживеа оваа теленовела низ годините, а последната беше Pobre Diabla, снимена за Ацтека.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!