Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 18/50

50-те најпопуларни теленовели | 18/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

18. Cristal – Кристал

(Венецуела, 1985)

Улоги: Lupita Ferrer, Jeannette Rodríguez, Carlos Mata.

„Kристал“ е венецуелска теленовела, продуцирана од RCTV. Екранизација на вонвременското дело на Делија Фијало. Со вкупно 246 епизоди, теленовелата постигна огромна популарност како во Венецуела, така и на интернационалниот пазар. Досега „Кристал“ е прикажувана повеќе од седум пати во Венецуела. Телевиса направи две римејк верзии „El Privilegio de Amar“ и неуспешната „Triunfo del Amor“.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!