Почетна / Филм / Животот на ПИ 3Д

Животот на ПИ 3Д

Македонска премиера во Синеплекс:

22. ноември

Животот на Пи 3Д
Режија: Анг Ли (Brokeback Mountain)
Сценарио: Дејвид Маги (Finding Neverland)
Улоги: Сурај Шарма, Табу, Адил Хусаин, Ирфан Кан, Жерард Депардје, Рафе Спал
Жанр: авантура, драма

 

Филмот е заснован на истоимениот роман на познатиот канадски писател Јан Мартел, и ги следи авантурите на момчето од Индија, Пи. За време на бурата на бродот кој, меѓу другото, превезува и диви животни, Пи успева да се качи на чамец во кој се наоѓаат еден бенгалски тигар и зебра. Филмот ги следи неколкуте месеци во кои Пи се бори за преживување среде океанот, соочен со дивите животни и бескрајната водена површина. „Животот на Пи“ е возбудлива авантура која раскажува за големите идеи – за вербата, надежта и борбата за опстанок.

 

 

 

 

Боби Китанов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!