Почетна / Телевизија / Естрадниот магазин „Бекстејџ“ од 1 јануари се сели на Алфа

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ од 1 јануари се сели на Алфа

 

Магазинот од зад сцената се сели на Алфа

 

 

Завршува ерата на “Backstage” на Македонската телевизија. Почна на Сител, по долги години се префрли на МТВ 1, а од петок (1 јануари) се сели на фреквенцијата на Алфа телевизија. Многу нови прилози, информации за музички, филмски и случувања од шоу бизот ќе може да гледате секој работен ден на Алфа во 16.30 часот, пред започнување на квизот “Круг на знаење”. Вториот термин е ноќта по вечерните вести.

Во продолжение, погледнете го целиот разговор со уредничката и водителката на естрадниот магазин.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!