Почетна / Серии / Серијата „Интернат“ ќе се емитува и во 23:30

Серијата „Интернат“ ќе се емитува и во 23:30

 

Шпанската трилер серија „Интернат“ којашто денеска започна со емитување во 14:00 часот на Алфа телевизија, ќе се емитува и во вечерниот термин 23:30 часот. Според содржината оваа серија е наменета токму за тој термин и веројатно на повеќето ќе им одговара да ја погледнат пред полноќ. Тимот на ТВ Пакет редовно ќе ги снима епизодите од „Интернат“ за сите оние којшто ќе пропуштат некоја од нив.

Важно е да знаете дека оригиналните епизоди на оваа серија се со времетраење од 1 час и 10 минути. Во интерес на програмската шема Алфа телевизија ги крати епизодите и на ден емитува по половина епизода. Што значи дека од 63 епизоди ќе се добијат 126. Уживајте и следете не на официјалната Фејсбук страница Интернат МКД.

 

Официјална Фејсбук страница на „Интернат“ за македонските фанови

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!