Почетна / МК Сцена / 25 години Авалон – 25 ексклузивни концертни спектакли оваа година

25 години Авалон – 25 ексклузивни концертни спектакли оваа година

 

Неверојатен музички албум на Каролина проследен со концертен маратон е еден од настаните – 25 години Авалон

 

Сопственикот на најголемата продукциска куќа во Македонија и регионот, Авалон продукција, со задоволство најавува досега невидена букирана година за единствените Авалон продукција.

 

 

“Како што ветивме, ова ќе биде не само историска година за Авалон која слави 25 години од своето постоење, туку и историска година за Македонија!

Сега веќе е сигурно дека после објавените концерти на Toto, Каролина Гочева, Axwell Λ Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike и Armin van Buuren, во наредниве два месеца следуваат уште многу објави со неверојатни имиња од сите области на музиката, со кои до крај ќе се стигне до неверојатна цифра- 25!” – објаснува Бобан Милошески.

 

 

25 години Авалон Продукција – 25 евенти! Ексклузивни детали за новитетите на Авалон наскоро ќе бидат објавени на прес конференција, а дотогаш Авалон ви посакува да живеете за убавите работи во животот.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова снима нов спот за „Со тебе немам сон“

После сè уште актуелната “Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!