Почетна / Серии / Телма ве води во гламурозниот свет на стоковната куќа „Рај“

Телма ве води во гламурозниот свет на стоковната куќа „Рај“

 

Нова историска мини серија во 16 продолженија

 

 

Од денеска, сабота, на Телма телевизија започна новата британска драмска серија “Рај” која ќе се емитува секоја сабота околу 17.30 часот. Оваа љубовна и возбудлива драма не носи во светот на првата британска стоковна куќа “The Paradise”, по што е и насловена серијата. Базирана е на романот на Емил Зола – “Au Bonheur des Dames”.

 

 

1875 година, младата и убава Денис Ловет од село доаѓа во раскошниот викторијански град како би почнала да работи во продавницата за ткаеини на нејзиниот вујко Едмундо. Но отспротива од нивото дуќанче отворена е гламурозната стоковна куќа “Рај” која го гуши нивниот бизнис. Денис е свесна дека за нејзе нема да има ни просперитет ни пари во продавничката на вујко и, па затоа среќата си ја испробува во “Рај”. Се вработува како продавачка во женскиот оддел и веднаш започнува да биде мета на озборувања, интриги и афери.

 

 

Таа има многу иновативни идеи и со тоа го импресионира Џон Мореј, сопственикот на стоковната куќа, во кого и се вљубува. Но, во Џон е заљубена и богатата и размазена Кетрин, чиј татко е всушност финансиер на бизнисот на Џон. Џон е неодоливо шармантен, на моменти безобзирен, но полн со идеали и желба за успех. Целта на Џон е да го прошири својот бизнис, но која е цената за тоа?

 

 

Приказната за Денис ќе не подразмисли дали да го следиме своето срце или амбицијата, и дали патот ќе не одведе во рајот или во очајот со погрешната одлука.

 

 

Улоги : Joanna Vanderham, Emun Elliott, Stephen Wight, Sonya Cassidy, Matthew Mcnulty, Elaine Cassidy, Finn Burridge, David Hayman, Peter Wight, Sarah Lancashire, Ruby Bentall, Patrick Malahide

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најскапата германска серија „Вавилон Берлин“ доаѓа на Телма

Неверојатно амбициозната германска серија „Вавилон Берлин“, базирана на бестселерот на Фалкер Кучера e една од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!