Почетна / МК Сцена / Toше Проески во топ 10 најдобри изведби на песни од Џорџ Мајкл

Toше Проески во топ 10 најдобри изведби на песни од Џорџ Мајкл

 

Тоше Проески на исто место со Мараја Кери и Мајкл Бубле

 

 

Ќе бидеме кратки и нема да пишуваме многу. Ќе дозволиме видеото да говори за нашето најголемо богатство – Тоше Проески. Човекот кој сега и засекогаш ќе живее преку неговите безвременски песни, уште еднаш не прави горди.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!