Почетна / Серии / Сител со уште една реприза на цртаната викенд серија „Миа и јас“

Сител со уште една реприза на цртаната викенд серија „Миа и јас“

 

Сител е единствена приватна телевизија која емитува цртани серии

 

Цртаната серија “Миа и јас” започна со уште една реприза во утринските викенд часови на Сител телевизија, веднаш по Пепа и пред “Моето мало пони”. Најмалите гледачи уште еднаш ќе може да уживаат во приказната за Миа, која преку еден чудесен портал, се транспортира во светот на еднорозите и змеевите.

 

 

Во волшебниот свет, таа ќе мора да ги брани еднорозите од желбата на Кралицата да ги фати и искористи како би останала вечно млада. Земјата на чудата со доаѓањето на Миа станува ново место на забава, авантури и борби.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!