Почетна / Телевизија / Ниту „Еден на еден“ не знаат зошто не се емитуваа вчера на Телма

Ниту „Еден на еден“ не знаат зошто не се емитуваа вчера на Телма

 

Што се случи вчеравечер во прајмтамот на Телма ?

 

“Поради тоа што упорно ни ѕвонат телефоните и ни се полни инбоксот, ве известуваме дека денешната емисија е снимена, измонтирана, однесена навремено во ТВ и искрено супер епизода! Сепак, вечерва како што гледате нема нова #1на1 на Телма. Ќе пишеме што е, како е, кога ќе имаме повеќе инфо.” – објавија “Eден на еден” на нивната официјална ФБ страна.

 

 

Имено, вчеравечер, 22 октомври, Телма телевизија не ја емитуваше новата емисија од “Eден на еден”, иако претходно се најавуваше истата, а особено привлече внимание затоа што гости се членовите на хит серијата “Фамилијата Марковски”.

 

 

Ниту “Код” не се емитуваше во својот термин во 19.15 часот, туку неочекувано започна “Фчерашни новости”. Зошто се случи вакво менување на термините, никој не дава објаснување.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!