Почетна / МК Сцена / Видео | Слушнете ја „Феникс“, нова изведба на Каролина Гочева

Видео | Слушнете ја „Феникс“, нова изведба на Каролина Гочева

 

За јубилејот на Зеко, Каролина испеа негова песна

 

 

Басистот на групата Перпер и автор на голем број црногорски хитови, Момчило Зековиќ Зеко, во петокот вечерта во големата сала на Црногорскиот народен театар, го прослави јубилејот – 30 години во музиката. Концертот под име “Џеб со тајни” беше всушност промоција на истоимениот проект – музички албум и книга.

 

 

И токму на овој албум е изведена песната “Феникс” од страна на македонската пејачка Каролина Гочева. Песната е инаку оригинално изведена пред 12 години на Монтевизија, а сега преработена од нашето македонско девојче. Во продолжение слушнете ја како звучи :

 

 

Многу наскоро, Каролина ни подготвува и нешто ново. За што се работи, откриваме за брзо.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | 2 јуни – голем кам бек на најголемата Каролина со „Идила”

По долго време, преубава вест за илјадниците обожаватели на мега ѕвездата Каролина Гочева. Уникатните проекти …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!