Почетна / Телевизија / Одложен почетокот на новата сезона од емисијата на Бојана

Одложен почетокот на новата сезона од емисијата на Бојана

 

Забрана за македонска музика и во ТВ емисиите

 

И покрај најавата за започнување на втора сезона од ТВ емисијата “Улица Македонија” на Сител 3, сепак нејзиниот почеток е одложен за неодреден период. Продукцијата на емисијата за истото се огласи :

 

 

“И покрај нашите најави за најновото издание на „Улица Македонија“, кое требаше да се емитува оваа сабота, на 01 Октомври ,е одложено поради забраната на ЗАМП за емитување македонска музика на електронските медиуми во Република Македонија. Се надеваме дека во најскоро време ќе се создадат услови за емитување на емисијата и ќе бидете известени за истото.
Однапред Ви благодариме за разбирањето.
Со почит, Улица Македонија – Скендеровски продукција”.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!