Почетна / Забава / Боки 13 : „Кире Лазаров нека го остави дресот и нека се врати во МК“

Боки 13 : „Кире Лазаров нека го остави дресот и нека се врати во МК“

 

Боки 13, како и секогаш, без влакна на јазикот

 

Познатиот шоумен Бојан Јовановски вчеравечер гостуваше во контактната емисија “Мој термин” кај Огнен Јаневски на ТВ 24, ребрендирана од 24 Вести. Целта на неговото гостување беше дебата по повод последните политички случувања, меѓуграѓанската омраза и неговото гледиште за ситуацијата во Македонија и протестите на иницијативата “За заедничка Македонија”. Но, дебата не се одржа затоа што не дојдоа претставници од таа Иницијатива, па така Огнен и Боки останаа сами.

 

 

И токму во таа емисија, Боки со став и за Кире Лазаров, кој неодамна ја поддржа оваа иницијатива. Погледнете од видеото за што се работи :

 

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!