Почетна / Телевизија / Повеќе ништо да не ве чуди во „Среќни луѓе“ – Солун е град во Босна?

Повеќе ништо да не ве чуди во „Среќни луѓе“ – Солун е град во Босна?

 

Одговорот ги насмеа сите : Солун е град со сол во Босна

 

 

Видео на неделата од гејм шоуто на Драган Вучиќ. Во едно од изминатите изданија на “Среќни луѓе”, зборот кој требаше преку асоцијација да го погоди натпреварувачката беше “Тузла”. Тузла е град со големи наоѓалишта на сол, но за натпреварувачката… и не е баш така. Погледнете каков одговор даде :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!