Почетна / Серии / Стотици луѓе работеа на „На Терапија“, се одбројува до стартот

Стотици луѓе работеа на „На Терапија“, се одбројува до стартот

 

Ова е целосната екипа на новата серија на Кино Око

 

Утревечер, 22 : 20 часот, термин за “На Терапија”. Веднаш по завршување на најгледаната телевизиска содржина “Вљубениот ерген”, на Сител телевизија започнува новата македонска играна домашна серија. Oсвен главните ликови и актери кои ви ги претставивме изминативе недели, ред е да ги споменеме и сите други луѓе вклучени во реализација на досега најскапиот игран проект во Македонија.

 

 

Па така, друштво на доктор Терзиев и неговите пациенти ќе им прават и :

Филип Терзиев – Стефан Спасов

Теа Терзиева – Долорес Попович

Павел Терзиев – Борис Караѓоргов

Мајка ѝ на Ивана – Габриела Петрушевска

Татко ѝ на Ивана – Дејан Лилиќ

Татко му на Владо – Петар Арсовски

Синот на Владо – Андреј Насков

Пријателот на Владо – Кире Ѓоревски

Симеон – Игор Стојчевски

Доставувач на пица – Мартин Ѓоргоски

постар пациент – Маја Заровска

Жена му на Владо – Елена Вишка

Мајка му на Владо – Слободанка Петрушeвска

Пациент – Елеонора Стојковска Попетреска

Тренерот на Ивана – Стојанчо Цветновски

Двојникот на Ивана – Сања Влаисављевиќ
 
 
 

 
Продукцијата е светска, а за тоа говори и фактот што огромен број на луѓе работеа на “На Терапија”. Браво, дечки! Утре во 22.20 часот сите заедно ќе го погледнеме плодот од вашиот труд и ангажман изминативе месеци. Во продолжение простор за секој оној кој имал придонес за оваа серија :
 
Роберт Насков – Продуцент

Вардан Тозија – Режисер на серијата

Вардан Тозија – Режисер на епизоди

Дина Дума – Режисер на епизоди

Јане Ќортошев – Режисер на епизоди

Сашо Кокаланов – Адаптација на сценарио

Огнен Георгиевски – Адаптација на сценарио

Елеонора Венинова – Адаптација на сценарио

Дарко Митревски – Адаптација на сценарио

Наум Доксевски – Директор на фотографија

Иван Бартлинг – Идејно решение на сценографија

Сашо Блажевски – Сценограф

Жаклина Крстевска – Костимограф

Горан Игњатовски – Дизајн на шминка

Атанас Георгиев – Главен монтажер

Мартин Иванов – Монтажер

Радован Петровиќ – Монтажер

Софија Самоилова – Монтажер
 
 

Ади и Дино Имери – Композитори

Братислав Димитров – Снимател на тон

Александар Ѓорѓевиќ – Дизајн на звук

Нела Витошевиќ – Кастинг директор

Бранко Петровски – Линиски продуцент

Славко Ѓоргиевски – Менаџер на продукција

Сања Тодоровска – Координатор на продукција

Ристе Бошкоски – Асистент на продукција

Љиљана Дуковиќ – Сметководител

Јане Ќортошев – Прв асистент на режија

Алисија Ферро – Скриптер

Маја Плавевска – Координатор на статисти

Петар Кочишки – Камера оператор

Атанас Велковски – Камера оператор

Марина Колоска – Шарфер

Маја Јакимовска – Шарфер

Бато Матески – Дит менаџер

Бојан Ваљак – Клапер

Влатко Чачоровски – Сет декоратер

Александра Петкова – Сет декоратер

Дејан Ѓошевски – Главен реквизитер

Димитар Јакимовски – Набавен реквизитер

Марко Ковачевиќ – Реквизитер на сет

Градимир Градевски – Главен изведувач на сценографија

Миле Петковски – Изведувач на сценографија

Дарко Петковски – Изведувач на сценографија

Владо Владимиров Попов – Патинер

Тоше Фидановски – Мајстор на светло

Иван Ѓоршев – Главен осветлител

Александар Бошев – Осветлител

Ненад Петровски – Осветлител

Благоја Трајковски – Осветлител

Игор Трпчевски – Мајстор на сцена

Трајче Величковски – Мајстор на сцена

Александар Митевски – Асистент на мајстор на сцена

Рефиќ Шакировиќ – Асистент на мајстор на сцена

Дејан Михајловски – Асистент на снимател на звук

Ирена Ристеска Јовчевска – Асистент на дизајнер на костим

Јана Гогушевска Мандевска – Ассистент на дизајнер на шминка и коса

Јасмина Качаревиќ – Ассистент на дизајнер на шминка и коса

Мете Ковачевски – Менаџер на локации

Дејан Крајчевски – Специјални ефекти

Томе Насков – Фотограф/Мејкинг оф

Кире Ѓеоргиевски – Доктор на сет

Веца Ризова – Медицинска сестра

АЛФА ГРУП – Кетеринг

Васил Трајковски – Транспорт менаџер

Ангел Иванов – Возило за актери

Кире Силјановски – Возило за актери

Илија Колевски – Обезбедување

Горан Анастасовски – Обезбедување

Сандра Ѓоргиева – Асистент монтажер
 
 
Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!