Почетна / Серии / Од сега викенд ноќите се резервирани за хрватската сага „Златни двори“

Од сега викенд ноќите се резервирани за хрватската сага „Златни двори“

 

Сабота и недела – романтична вечер со хрватската драма

 

 

Од сега, хрватската романтична серија “Златни двори” ќе ја следите во викенд ноќите, секоја сабота и недела од 21 часот, во продолжено времетраење. Приказната родена во житните полиња на Славонија продолжува со нови заплети во животите на Ана, Петар и нивните семејства.

 

 

Играните филмови кои одеа во тие термини ќе се емитуваат во 17 часот, а од понеделник до петок стартува новата хит комедија “Љубовта на мојот живот”. Од септември очекувајте го почетокот на лиценцираната македонска серија и продолженијата на најгледаните ваши омилени серии кои направија вистинско парампарче минатата сезона.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Крими серијата „Реј Донован“ репризно за викенд на ТВ 24

ТВ 24 со реприза на американската крими серија “Ray Donovan”, секоја сабота и недела од …

error: Содржината е заштитена!