Почетна / Сапуници / Ѕвездата од Ангели се враќа во нова улога!

Ѕвездата од Ангели се враќа во нова улога!

Од следната среда аргентинската телевизија Телефе ќе почне да ја емитува новата серија “La Duena” (Сопственичка), а на чело на актерската екипа се појавува Мирта Легранд. Ѕвездата од “Ангели”, Петер Ланзани, исто така ќе биде дел од екипата. Нему му е доделен лик кој е сосема спротивен од оние на кој работел досега.

 

 

Миленикот на тинејџерите ќе влезе во кожата на Елисео, тој е син на Раул Таибо и Андреа Фригерио, и внук на Софиа Понте (Мирта Легранд). Петер ќе го гледаме како млад женкар, егоист кој трча по наследството и единственото нешто што го интересира е да биде сопственик на семејната фирма. Но исто така ќе покажува и безусловна љубов кон својата сетра.

 

 

Следните месеци овој актер ќе биде особено зафатен, покрај снимањето на новата серија, следуваат и пробите за концертите со Teen Angels кои, овој период ќе се збогуваат со својата публика засекогаш.

 

 

 

 

Ivana T.  | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Многумина ја споредија со „Имотот на дамата“ – „Горка земја“ на Сител

Тој нарача пред година цела нежен прстен филигран Таа накити од коприна бела фустан навезан …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!