Почетна / Телевизија / Што ќе предвиди јасновитката Ѕвездна за македонските гледачи

Што ќе предвиди јасновитката Ѕвездна за македонските гледачи

 

“Хармонија на животот” – со Ѕвездна, секој петок на Скај Нет

 

Запознај се себеси за да ја запознаеш вселената, да го излекуваме духот… со Ѕвездна

Единствената бугарска јасновидка за која се заинтересираа специјалисти од Институтот “Едгар Кеиси” и Центарот за психолошки истражувања “Монро” од САД, која предвиде низа значајни случувања, парапсихологот која помогна во лекување на духот на безброј луѓе ширум светот веќе еден месец може да ја следите на програмата на Скај Нет телевизија. Ѕвездна со нејзината емисија “Хармонија на животот” се емитува секој петок во 21 часот.

 

 

Но, која е Ѕвездна? Дали таа е само една обична јасновитка како многуте што сме ги гледале на телевизија или се работи за нешто друго?

За неа велат дека е дама која успеала својот талент и образование да ги соедини во едно. Завршила сметководство и ревизија, меѓународно трговско право и социјална и трудова психологија, стекнати во Бугарија, клиничка психологија во Москва и е магистер по парапсихологија, титула која ја стекнала во Калифорнискиот Универзитет. Има 25 годишно искуство во областа на психологија и јасновидство, во кој период одржува бројни семинари и работилници за обука на техника за медитација и визуелизација, себезапознавање и себереализаицја на личноста.

 

 

Објавува бројни статии во весници и списанија, меѓу кои и за списанието кое излегува на пет светски јазици со наслов “Меѓунардоно научно списание за европската интелектуална елита”, и создава тв проекти со едукативна содржина. Била единствената која предвидена големи работи за бугарската политика.
Ако имате било каков проблем и сакате да исконтактирате со Звездна – пишете на contact@skynet.mk, а таа во петок во 21:00, во премиерното издание на ХАРМОНИЈА НА ЖИВОТОТ ќе одговори на Вашите прашања.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!