Почетна / МК Сцена / Што правеа Дурекс и Виктор за св. Валентин

Што правеа Дурекс и Виктор за св. Валентин

 

Виктор Апостоловски за Свети Валентин едуцираше со љубовни балони и Дурекс кондоми

 

 

Дурекс амбасадорот Виктор Апостоловски за денот на вљубените Свети Валентин ги изненади младите луѓе во центарот на Скопје со љубовни балони и Дурекс кондоми.

– „Празникот на заљубените покрај што треба да го искористат паровите за да се разгалат меѓу себе, треба уште и да ги потсети да бидат одговорни кон себеси, партнерот и сексуалното здравје. Затоа, како Дурекс Амбасадор моја обврска е да ги потсетам на тоа, за што избравме заедно со Дурекс да ги изненадиме со несекојдневен и интересен чин, со делење на љубовни балони и Дурекс кондоми, што е дел од кампањата за превенција кај младите за заштита од ХИВ/СИДА и сексуално преносливи инфекции. Исто така, од денот на вљубените може да ја видите најавата за мојата нова песна и спотот на мојот Youtube канал“, вели Виктор.

 

{gallery}022014/viktor-durex1{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Погледнете го новиот музички спот на Пепа Димитрова

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”.  Комплетен автор на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!