Почетна / Телевизија / Чао Скај нет!

Чао Скај нет!

Според информациите на порталот “Плусинфо“, Советот за радиодифузија на денешната седница им ја одземале концесијата за емитување програма на Џангл ТВ и на Перспектива ТВ (Скај нет плус). Концесијата на телевизиите е одземена поради неплаќањето на надоместокот кон СРД за што тие беа опоменати на седницата одржана на 22-ри март годинава, истата опомена тогаш ја добија и АБ Канал, Наша ТВ, Пинк 15 Плус, како и 24 Вести која прва го плати надоместокот со што уште веднаш излезе од оваа листа.

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема за детскиот канал МРТ 5 од 1-7 јуни 2020

1 јуни (2020) – понеделник 07.00 Детски фестивал 07.50 Гормити – анимирана серија 08.10 Детска …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!