Почетна / Сапуници / Хурем Султан со нова серија се враќа во Македонија

Хурем Султан со нова серија се враќа во Македонија

Омилената Хурем Султан од турската хит серија “Величествениот” се враќа на малите екрани. Наскоро на една македонска телевизија започнува нова серија во која главната улога е Мерием Узерли, позната како Хурем Султан. “Кралицата на ноќта” е турска драма во која ја следиме приказната за Селин (Хурем), млада девојка која во Франција ќе има една романтична ноќ со згодниот Картал. Она што таа не го знае е дека Картал во Истанбул има семејство од кое не може туку така да се одрече.

Љубовна сага за одлуките кои мора да ги направи една жена. Приказна за борбата меѓу љубовта и ветувањето, страста и разочарувањата. Наскоро во Македонија се враќа повторно Хурем, а друштво ќе ѝ прави и познатиот Саваш.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!