Почетна / Телевизија / Хаос во програмата на ТВ Алфа – „Интернат“ исчезна!

Хаос во програмата на ТВ Алфа – „Интернат“ исчезна!

 

Со почетокот на емитувањето на спортската програма „Ролан Гарос“, на Алфа телевизија, настана вистински хаос во нивната програма. Веќе ни самите програмски директори на каналот не знаат која програма во кој термин се емитува и дали истата воопшто е активна. Трилер серијата „Интернат“ целосно исчезна од програмата, а останатите серии и емисии се емитуваат во термини секогаш непознати за гледачите. Публиката бара одговори.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со поддршка до Канал 5 и осуда на говорот на омраза

ТВ Пакет со поддршка за телевизија Канал 5 која последниот период е мета на оркестирано …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!