Почетна / Живот / Фото | Штип завиен во тага, го испратија Дуле

Фото | Штип завиен во тага, го испратија Дуле

 

Голем број обожаватели, пријатели, роднини и колеги денеска го испратија во вечноста музичарот Дуле. Плачот на неговото семејство беше најгласен, а останатите со наведнати глави и тага во очите само немо присуствуваа, пишува Телеграф.мк.

 

 

Мораше да интервенира и Брзата помош, која беше распоредена во дворот на капелата и пред црквата, па на неколку повозрасни жени им беше дадена лекарска помош, а лекарите мораа да интервенираат и во моментот кога ѝ се слоши на сопругата на пејачот, Љупка.

 

Душан Љубисављевиќ почина на одделот за токсикологија во Скопје, каде што неколку часови претходно бил примен во многу лоша здравствена состојба. Неговото срце престанало да работи околу пладне.

 

фото: Телеграф.мк

{gallery}092013/dule-pogreb{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Некст тајм и Гиговска ги исклучија светилките на 28 март

Глобални лидери, познати личности, и голем број на поддржувачи од преку 190 земји ширум светот …

error: Содржината е заштитена!