Почетна / Сапуници / Фото | Откриваме кој е сопругот на популарната „Дила“

Фото | Откриваме кој е сопругот на популарната „Дила“

 

Турската актерка очекува бебе?

 

 

Серијата “Дила” која секој работен ден се емитува на Сител телевизија во 21 часот, за кратко време ги освои гледачите пред телевизиските екрани. Македонската и балканската публика секојдневно ја следат популарната серија за љубовта и крвната одмазда, не само поради приказната со постојани заплети, туку и поради убавата актерка која ја толкува улогата на Дила.

 

 

Хатиџе Шендил е 31 годишна турска актерка, која во 2010 година ја освои титулата Мис на Турција. Пред да започне со прикажување “Дила”, Хатиџе и беше позната на македонската публика по улогата на Ѓулхајат во “Татко и синови” каде го запозна Бурак Садјашар, со кого и се омажи во ноември минатата година.

 

 

И покрај многутте прекини во врската кои ги имале, сепак нивната врска конечно е овековечена. Турските медиуми известија дека Хатиџе и Бурак очекуваат принова.

 

 

Бурак е исто така актер, кој во “Татко и синови” ја толкуваше улогата на синот Селахатин, а освен во таа серија, на гледачите им е познат и по улогата на Махир во “Завет” и Утку во “Пет сестри”.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!