Почетна / Спорт / Формула 1 на ТВ 24 – ќе завладее Хамилтон и на домашна патека?

Формула 1 на ТВ 24 – ќе завладее Хамилтон и на домашна патека?

Овој викенд, нови формула трки на ТВ 24

Мерцедес преживеа кошмар во Австрија, целосен колапс каков што не се памети! Сега желбата за рехабилитација е нескротлива, па затоа во вистински момент календарот го носи Силверстоун. Луис Хамилтон владее на својата домашна патека, победува на последните четири трки и затоа ќе бара да го возврати ударот. Формула 1 од Англија, квалификации в сабота во 15 часот, трката е в недела во 15:10 часот ексклузивно на телевизија 24.

Формула 1 од Англија, квалификации в сабота во 15 часот, трката е в недела во 15 и 10

Мерцедес преживеа кошмар во Австрија, целосен колапс каков што не се памети! Сега желбата за рехабилитација е нескротлива, па затоа во вистински момент календарот го носи Силверстоун. Луис Хамилтон владее на својата домашна патека, победува на последните четири трки и затоа ќе бара да го возврати ударот.. Формула 1 од Англија, квалификации в сабота во 15 часот, трката е в недела во 15 и 10.Ексклузивно на ТВ 24

Posted by Телевизија 24 on Wednesday, 4 July 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Федерер VS Ѓоковиќ – денеска во 15 часот, финале на „Вимблдон“

Новак Ѓоковиќ против Роџер Федерер по 48-ми пат во меѓусебен дуел, денеска од 15 часот …