Почетна / Забава / Физичка пресметка во емисија, студиото уништено!

Физичка пресметка во емисија, студиото уништено!

 

Еве зошто во Македонија нема телевизиски дуели, замислете колку би ја чинело телевизиската куќа еден ваков дуел. Во овој случај се работи за жестока дебата на двајца новинари, Шакер Ал Јохари и Мохамед Ал Јауоси кои не делат исти ставови, сепак никој не очекувал дека ќе дојде до физичка пресметка.

 

 

Инцидентот започна во моментот кога Ал Јохари својот колега го нарече „девијантен“ поради поддршката на сириската револуција, што воопшто не му се допадна на Ал Јауоси. По што двајцата новинари започнаа да го уништуваат студиото. Екипата во студиото се обиде да ги смири двајцата новинари, но сепак масата не ја преживеа нивната пресметка.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!