Почетна / Забава / Евровизија / Трансформацијата на Кончита Вурст

Трансформацијата на Кончита Вурст

 

Пред брадата: Погледнете ја низ фотографии неверојатната трансформација на победничката на Евровизија 2014 Кончита Вурст.

 

Кончита Вурст е алтер его на 25 годишниот австриски пејач Томас Неувирт, кој настапувал во бојбенд со назив ‘Jetzt Anders’ без брада. Но, желбата да се облекува како жена ја имал од мал. Подоцна се пријавил на австриското талент шоу Starmania каде што се бирале млади, таленирани пејачи кои освен што знаат да пејат требало и да танцуваат. Томас Неувирт, откако ги освоил симпатиите на публиката и жири комосијата, завршил како второ пласиран во талент шоуто, можност која му отворила врати во шоу бизнисот во Виена. Веднаш потоа дошло и името Кончита, кое е име на неговата баба, а факот дека е близок со својата фамилија, говори и тетоважата која ја има од ликот на својата мајка на своето тело (види фото). Со победничката нумера Rise like a Phoenix, Кончита стана најпопуларната ѕвезда во Европа. 

 

 

(Томас како момче, во својот семеен дом во Јужна Австрија)

 

(Евровизиската победничка изјавила дека уште од мала не можела да се воздржи а да не се облекува во женски алишта)

(Уште една фотографија каде што Томас од мали нозе се носел како девојче)

(Томас на свои 16 години станал член на бојбендот Jetzt Anders)

(Пред само една година, Кончита се појави на розовиот тепих на евентот Lifeball charity )

(Ликот од неговата мајка истотовиран на неговиот грб)

 

 

 

 

(Томас Нувирт пред да се претвори во своето алтер его Кончита Вурст)

 


(Со македонскиот танчер сликана во Виена)

 

#ЈоцКо | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!