Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Телма го враќа детскиот ТВ проект „Мини вести“ на малите екрани

Телма го враќа детскиот ТВ проект „Мини вести“ на малите екрани

За најмладите гледачи, секој викенд на Телма ќе се емитуваат Мини вести, претходно прикажувани на фреквенцијата на Алфа додека Алфа емитуваше премиерни содржини (пред две години).

Викенд едукација и забава со малите новинари во најзабавните детски вести. Гледајте на Телма во сабота премиерно од 10 часот и репризно во недела од 8 часот наутро.

Одговорите на многу интересни прашања ги добивате во забавните Мини вести.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утринската програма на Канал 5 со нов декор на студиото

„Здраво Македонијо” во ново руво. Утринската програма на Канал 5 со нов изглед на студиото …

error: Содржината е заштитена!