Почетна / Сапуници / Телевизија Сител најавува нова серија

Телевизија Сител најавува нова серија

 

Телевизија Сител најавува нова серија во својата програма, но повторно на мистериозен начин. Имено, во форшпанот што ја најавува новата серија не е откриено многу, освен двата главни ликови и неколку балкански локации. Се вели дека оваа приказна може да се случи и да се разбере единствено во делот од светот кој се нарекува „Балкан“, па од тука ни дојде претпоставката дека можеби се работи за турската серија „Yabanci Damat“ чијашто љубовна приказна ги спојува Турција и Грција. Серијата е прогласена за најгледана во Грција, а оствари голем успех и во Турција. На почетокот, навидум комичните моменти, се само навестување за трагичните случувања што ги носи оваа приказна. Доколку нашата претпоставка е точна, гледачите ги очекува уште една драматична бајка.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Романтичарот: „Сакам да имам многу секс, млад сум и затоа пробувам сè“

Турската ѕвезда Џан Јаман, познат по улогата во комичната романса “Романтичарот” за себе вели дека …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!