Почетна / Забава / Телевизиска премиера на новиот спот на Тоше Проески

Телевизиска премиера на новиот спот на Тоше Проески

 

Телевизија Сител во недела ќе го емитува новиот спот на Тоше Проески. Се работи за необјавена песна која постои во две верзии, латино верзија и балада. Во чест на овој роденден на прерано загинатата македонска ѕвезда Тоше Проески ќе биде промовирана латино верзијата, додека баладата е сеуште на доработка во Лондон. Во недела во 12 часот во спомен куќата на Тоше Проески ќе се случи премиерата на „If You Wanna Leave Me“, а истиот ден Сител ќе ја емитува и телевизиската премиера на овој спот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!