Почетна / Сапуници / Сулејман запеа, слушнете како тоа звучи!

Сулејман запеа, слушнете како тоа звучи!

Според она малку што го знаеме за животот на популарните турски актери, неизбежно е да се забележи дека тие се големи мултиталенти. Покрај актерските способности, многумина од нив можат да се пофалат и со одлични вокални квалитети. Првиот што го откривме беше Полат, па следуваше Осман, веднаш по него Нико, а сега е ред да слушнеме како пее и Сулејман.

 

Популарниот турски актер Халит Ергенч покрај тоа што ги освојува државите во серијата „Величествениот“, тој ги освојува и женските срца, со своите актерски способности, но и со песна!

Како што пишуваат турските критичари, Халит е вистински професионалец кога музиката е во прашање. Во една музичка програма, тој без грешка ја отпеа прочуената песна на групата Rollingstones, Angie, со која ја освои и онаа мала публика на чија поддршка дотогаш не можеше да смета. Интересно е тоа што Халит има завршено музички факултет, во состав на часовите глумел во опери и мјузикли. Слушнете како Сулејман пее!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!