Почетна / Спорт / Стартна победа за Македонија на Светско

Стартна победа за Македонија на Светско

 

Победа за Македонија уште на стартот во Светското првенство. Нашите шампиони остварија значајна стартна победа, ја совладаа селекцијата на Чиле со 30-28 во натпреварот што се одигра денеска. Започнавме добро со водство од 4-2, но дозволивме противникот да направи пресврт и да дојде до предност 7-4. Првото полувреме беше затворено со резултат 12-10 за нашата репрезентација, а натпреварот заврши со 30-28. Најефикасни во нашиот тим беа Кире Лазаров и Дејан Манасков кои постигнаа по 8 погодоци. Утре во 18:00 часот Македонија игра против Катар, а директниот пренос ќе се врши на Сител телевизија. Се надеваме дека среќата ќе продолжи да не следи и на утрешниот натпревар. Напред Македонија!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!