Почетна / Спорт / Снимателите изгубија од екипата на Никола Груевски

Снимателите изгубија од екипата на Никола Груевски

 

Попладнево во салата во Автокоманда се одигра натпревар во мал фудбал помеѓу екипата на Владата на Република Македонија и сниматели од телевизиските медиуми. Убедлива победа од 8:1 издвојува екипата предводена од премиерот Никола Груевски. Во прилог се фотографиите од натпреварот што ги објави Сител.

 

 

{gallery}112012/snimateli{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!