Почетна / Забава / Роберт Вукелиќ со нова песна за ова лето!

Роберт Вукелиќ со нова песна за ова лето!

 

Роберт Вукелиќ го сними својот нов спот за песната „Еден убав ден“. Песната беше промовирана во месец мај годинава. Музиката и аранжманот се дело на Ристо Апостолов Водолија, а текстот на Валентина Ѓоргиевска. Спотот е снимен во студио и е во опуштена атмoсфера. Роберт, песната ја интерпретира (live) проследено со акустична гитара, со што го истакнува неговиот глас и квалитет кон музиката. Видеото и песната се поклон за сите вас од Роберт Вукелиќ кој ви ги подарува за роденденот негов. Веруваме ќе ви се допадне и ќе биде хит за ова лето!

 




Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!